Czym jest Zapier i jak go wykorzystać?

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele firm przenosi swoje działania do sieci, automatyzacja procesów biznesowych staje się coraz bardziej popularna. Jednym z narzędzi, które może pomóc w tym procesie, jest Zapier. W tym artykule dowiesz się, czym jest Zapier i jak działa. Przdstawimy również zalety korzystania z tego narzędzia oraz przykłady jego zastosowania w biznesie. Będziemy omawiać także koszty korzystania z Zapier oraz jak zacząć korzystać z tego narzędzia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat automatyzacji procesów biznesowych, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Co to jest Zapier i jak działa?

Zapier to popularne narzędzie, które pozwala na automatyzację procesów między różnymi aplikacjami internetowymi. Działa ono na zasadzie tworzenia tzw. „Zapów”, czyli prostych przepisów, które określają jakie akcje mają zostać wykonane, gdy spełnione zostaną określone warunki. W praktyce oznacza to, że Zapier może automatycznie wykonywać zadania w jednej aplikacji, gdy zajdzie określone zdarzenie w innej aplikacji.

Jak działa Zapier? Proces tworzenia Zapa składa się z trzech głównych elementów: wyzwalacza (trigger), filtru (filter) oraz akcji (action). Wyzwalacz to zdarzenie, które uruchamia cały proces – na przykład otrzymanie nowego e-maila lub dodanie nowego zadania do listy. Filtr pozwala na zawężenie warunków, które muszą być spełnione, aby Zap został uruchomiony – np. sprawdzenie czy e-mail zawiera konkretne słowo kluczowe. Akcja to czynność, która zostaje wykonana przez Zapier po spełnieniu wszystkich warunków – takie jak wysłanie wiadomości e-mail lub dodanie informacji do arkusza kalkulacyjnego.

Warto dodać, że Zapier obsługuje tysiące różnych aplikacji i usług internetowych, co sprawia, że możliwości zastosowania tego narzędzia są praktycznie nieograniczone. Dzięki temu, użytkownicy mogą tworzyć własne, spersonalizowane Zapy, które pomogą im w automatyzacji codziennych zadań i usprawnieniu pracy. Zapier oferuje również gotowe integracje oraz szablony Zapów, które można łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z Zapier?

Warto korzystać z Zapier, ponieważ usprawnia ono zarządzanie różnymi aplikacjami i procesami w firmie. Dzięki automatyzacji zadań, oszczędzasz czas oraz zasoby, które można przeznaczyć na inne ważne aspekty biznesu. Zapier pozwala na tworzenie prostych integracji między różnymi narzędziami, co sprawia, że praca staje się bardziej efektywna i mniej pracochłonna.

Kolejną zaletą korzystania z Zapier jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb firmy. Platforma oferuje szeroki wybór aplikacji i integracji, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może skonfigurować system tak, aby spełniał jego oczekiwania. Ponadto, Zapier umożliwia tworzenie własnych przepisów (tzw. Zaps), które pozwalają na realizację nawet najbardziej nietypowych scenariuszy pracy.

Zapier to także doskonałe rozwiązanie dla osób nieposiadających umiejętności programistycznych. Prosty interfejs oraz intuicyjny kreator przepisów sprawiają, że korzystanie z platformy jest łatwe nawet dla początkujących użytkowników. W ten sposób każdy może czerpać korzyści z automatyzacji procesów w swojej firmie bez konieczności inwestowania w specjalistyczne szkolenia czy wsparcie techniczne.

Podsumowując, korzystanie z Zapier przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Automatyzacja zadań, oszczędność czasu i zasobów, elastyczność oraz łatwość obsługi to tylko niektóre z nich. Dlatego warto rozważyć wdrożenie tej platformy w swoim biznesie i cieszyć się efektywniejszą pracą oraz lepszymi wynikami.

Jakie są zalety korzystania z Zapier?

Jedną z głównych zalet korzystania z Zapier jest oszczędność czasu. Dzięki automatyzacji procesów, które wcześniej musiały być wykonywane ręcznie, możemy skupić się na bardziej istotnych aspektach naszej pracy czy biznesu. Zapier pozwala na tworzenie tzw. „Zapów”, czyli zestawów akcji i warunków, które mają zostać wykonane w odpowiedzi na określone wydarzenia w różnych aplikacjach. W ten sposób można np. automatycznie dodawać nowe kontakty do bazy mailingowej, gdy tylko ktoś wypełni formularz na stronie internetowej.

Kolejną zaletą korzystania z Zapier jest łatwość integracji z innymi aplikacjami i usługami online. Platforma współpracuje z ponad 3000 różnymi narzędziami, takimi jak Google Sheets, Trello, Slack czy Mailchimp. Dzięki temu możliwe jest tworzenie niemal dowolnych kombinacji przepływu danych między tymi aplikacjami, co pozwala na lepszą organizację pracy i szybsze reagowanie na potrzeby klientów czy użytkowników.

Zapier to także doskonałe rozwiązanie dla osób nieposiadających umiejętności programistycznych lub niechcących inwestować w rozbudowane systemy informatyczne. Prosty interfejs oraz mnóstwo gotowych szablonów sprawiają, że nawet osoby bez doświadczenia w tworzeniu automatyzacji mogą z powodzeniem korzystać z tej platformy. Ponadto, Zapier oferuje bogatą bazę poradników oraz wsparcie techniczne, które pomogą w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości.

Warto również wspomnieć o elastyczności i skalowalności rozwiązania. Zapier daje możliwość tworzenia prostych automatyzacji dla małych firm, ale także rozbudowanych systemów przetwarzania danych dla dużych przedsiębiorstw. Dzięki temu narzędzie to może być wykorzystywane przez różnorodne branże i sektory rynku, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Jak zacząć korzystać z Zapier?

Aby zacząć korzystać z Zapier, pierwszym krokiem jest utworzenie konta na stronie internetowej usługi. Rejestracja jest prosta i szybka – wystarczy podać swój adres e-mail oraz ustawić hasło. Po zarejestrowaniu się, będziesz mógł przystąpić do tworzenia swoich pierwszych automatyzacji, zwanych „Zapami”.

Tworzenie nowego Zapa rozpoczyna się od wyboru dwóch aplikacji, które chcesz ze sobą zintegrować. Zapier obsługuje tysiące różnych aplikacji, więc prawdopodobnie znajdziesz te, których używasz w swojej codziennej pracy. Następnie musisz określić tzw. „trigger” (wyzwalacz) – czyli zdarzenie w jednej aplikacji, które ma spowodować akcję w drugiej. Przykładem może być otrzymanie nowego maila w skrzynce pocztowej, co będzie wyzwalaczem dla kolejnego kroku.

Po ustawieniu wyzwalacza przyszedł czas na określenie akcji, która ma zostać wykonana przez Zapier. W tym celu należy wybrać odpowiednią funkcję dostępną dla drugiej aplikacji oraz ustalić szczegółowe parametry działania – np. jakie dane mają być przeniesione między aplikacjami czy jak mają być formatowane. Gdy już wszystko zostanie skonfigurowane, możesz uruchomić testowanie swojego Zapa, aby upewnić się, że działa poprawnie. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz aktywować swoją automatyzację i cieszyć się oszczędnością czasu oraz wygodą pracy z Zapier.

Warto również wspomnieć, że Zapier oferuje wiele gotowych szablonów integracji, które można dostosować do własnych potrzeb. Dzięki temu proces tworzenia nowych Zapsów może być jeszcze szybszy i prostszy. Ponadto, na stronie internetowej usługi znajdziesz liczne poradniki oraz materiały edukacyjne, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Zapier w Twoim biznesie.

Jakie aplikacje są kompatybilne z Zapier?

Jednym z największych atutów Zapier jest szeroka gama aplikacji, z którymi można go zintegrować. Obecnie platforma współpracuje z ponad 3000 różnymi aplikacjami, co sprawia, że możliwości automatyzacji są praktycznie nieograniczone. Wśród kompatybilnych aplikacji znajdziemy takie popularne narzędzia jak Gmail, Slack, Trello czy Google Sheets. Dzięki temu możemy tworzyć zautomatyzowane procesy łączące różne aspekty naszej pracy i usprawniające codzienne zadania.

Warto również dodać, że Zapier stale poszerza swoją ofertę o kolejne aplikacje. Oznacza to, że nawet jeśli obecnie nie ma integracji z konkretnym narzędziem, istnieje duża szansa, że zostanie ono dodane w przyszłości. Ponadto wiele firm oferuje wsparcie dla Zapier jako jednej ze standardowych opcji integracji ze swoimi produktami. Dlatego warto regularnie sprawdzać listę dostępnych aplikacji i być na bieżąco z nowymi możliwościami automatyzacji.

Jeśli jednak mimo wszystko nie uda się znaleźć gotowej integracji dla konkretnej aplikacji, istnieje jeszcze jedna opcja – stworzenie własnego rozwiązania za pomocą Webhooks lub API danej usługi. Choć może to wymagać większych umiejętności technicznych oraz więcej czasu na konfigurację, pozwala na jeszcze większą elastyczność i dostosowanie automatyzacji do indywidualnych potrzeb. W ten sposób Zapier staje się jeszcze bardziej uniwersalnym narzędziem, które może współpracować z niemal każdą aplikacją obsługującą API lub Webhooks.

Jakie są najczęściej wykorzystywane zintegrowania w Zapier?

Zapier oferuje szeroką gamę zintegrowanych aplikacji, które pozwalają na automatyzację różnych procesów w biznesie. Wśród najczęściej wykorzystywanych zintegrowań znajdują się takie narzędzia jak Gmail, Trello, Slack czy Google Sheets. Dzięki tym integracjom można na przykład automatycznie przesyłać wiadomości e-mail do odpowiednich osób w firmie, tworzyć karty w Trello na podstawie otrzymanych wiadomości czy synchronizować dane między różnymi arkuszami Google.

Warto również wspomnieć o popularnych zintegrowaniach związanych z marketingiem i sprzedażą. Zapier pozwala na łatwe połączenie platform takich jak Mailchimp, HubSpot czy Salesforce, co umożliwia automatyzację procesów takich jak wysyłanie newsletterów, zarządzanie kontaktami czy analiza wyników sprzedaży. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwijaniu swojej firmy, a nie na żmudnym wykonywaniu rutynowych czynności.

Oprócz wspomnianych wcześniej aplikacji, Zapier obsługuje także wiele innych narzędzi używanych w codziennej pracy wielu firm. Przykłady to Asana do zarządzania projektami, Zendesk do obsługi klienta czy QuickBooks do księgowości. Wykorzystując te zintegrowania, można znacznie usprawnić komunikację w zespole, szybciej reagować na potrzeby klientów oraz lepiej kontrolować finanse firmy.

Podsumowując, najczęściej wykorzystywane zintegrowania w Zapier obejmują szeroką gamę aplikacji, które pomagają przedsiębiorcom w automatyzacji różnych aspektów ich działalności. Dzięki temu mogą oni oszczędzać czas i skupić się na tym, co naprawdę ważne – rozwijaniu swojego biznesu i osiąganiu sukcesów na rynku.

Jakie są przykłady zastosowania Zapier w biznesie?

Zapier to narzędzie, które może znacznie ułatwić codzienną pracę w biznesie, poprzez automatyzację różnych procesów. Przykładem zastosowania Zapier w firmie może być integracja systemu CRM z innymi aplikacjami używanymi przez przedsiębiorstwo. Dzięki temu, gdy pojawi się nowy klient w CRM, automatycznie zostanie on dodany do listy mailingowej czy też zostanie utworzone dla niego zadanie w systemie zarządzania projektami.

Kolejnym przykładem wykorzystania Zapier w biznesie jest automatyzacja procesów związanych z obsługą klienta. Można na przykład połączyć skrzynkę e-mail firmową z systemem helpdesk, tak aby każda wiadomość od klienta była automatycznie przekształcana w zgłoszenie i przypisywana odpowiedniemu działowi lub osobie. To pozwala na szybsze reagowanie na potrzeby klientów oraz lepszą organizację pracy.

Zapier może również wspierać dział marketingowy firmy. Na przykład, można zautomatyzować proces tworzenia raportów dotyczących efektywności kampanii reklamowych czy analizy wyników działań SEO. Wystarczy połączyć odpowiednie aplikacje ze sobą, a dane będą gromadzone i przetwarzane automatycznie, co pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć błędów wynikających z ręcznego przepisywania danych.

Warto również wspomnieć o możliwościach zastosowania Zapier w zarządzaniu zespołem. Dzięki integracji różnych aplikacji, można na przykład automatycznie informować członków zespołu o nowych zadaniach czy zmianach w harmonogramie projektów. To pozwala na lepszą komunikację i sprawniejsze działanie całego przedsiębiorstwa.

Jakie są koszty korzystania z Zapier?

Korzystanie z Zapier może być różne pod względem kosztów, w zależności od potrzeb i wymagań Twojej firmy. Zapier oferuje kilka planów cenowych, które są dostosowane do różnych rodzajów użytkowników – od indywidualnych przedsiębiorców po duże korporacje. Warto zaznaczyć, że istnieje również darmowy plan, który pozwala na przetestowanie usługi i sprawdzenie, czy spełnia ona Twoje oczekiwania.

Plan darmowy pozwala na utworzenie 5 automatycznych zadań (tzw. Zaps) oraz wykonanie 100 akcji miesięcznie. Jest to świetna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z automatyzacją i chcą się przekonać o zaletach korzystania z Zapier. Jeśli jednak potrzebujesz większej liczby zadań lub akcji, możesz rozważyć wybór jednego z płatnych planów. Plan „Starter” kosztuje około 20 dolarów miesięcznie i oferuje 750 akcji oraz 20 Zaps. Kolejny plan – „Professional” – to koszt około 50 dolarów miesięcznie, a w zamian otrzymujemy możliwość tworzenia nieograniczonej liczby Zaps oraz realizacji 2000 akcji miesięcznie.

Dla firm o większych potrzebach istnieją jeszcze bardziej rozbudowane plany cenowe: „Team” oraz „Company”. Plan „Team” kosztuje około 250 dolarów miesięcznie i pozwala na tworzenie nieograniczonej liczby Zaps, realizację 50 000 akcji oraz współpracę zespołową. Plan „Company” to wydatek rzędu 600 dolarów miesięcznie, ale oferuje aż 100 000 akcji, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz dedykowanego menedżera konta. Warto również pamiętać, że Zapier często oferuje rabaty przy płatności rocznej.

Wybór odpowiedniego planu cenowego zależy od indywidualnych potrzeb Twojej firmy oraz tego, jak intensywnie zamierzasz korzystać z usług Zapier. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z darmowego planu lub okresu próbnego płatnych planów, aby przekonać się o możliwościach automatyzacji procesów biznesowych w praktyce.

Lista scenariuszy automatyzacji Zapier i WordPress

 1. Opublikuj nowe posty WordPress na swojej stronie Facebook: Ta automatyzacja publikuje każdy nowy post WordPress na Twojej stronie Facebook.
 2. Opublikuj nowe kampanie Mailchimp na WordPress: Automatycznie publikuje nowe kampanie Mailchimp na Twoim blogu WordPress.
 3. Automatyczne tweetowanie Twoich nowych postów WordPress: Każdy nowy post WordPress jest automatycznie tweetowany na Twoim koncie Twitter.
 4. Udostępnij nowe posty na stronie Facebook na WordPress: Ta automatyzacja publikuje nowe posty z Twojej strony Facebook na Twoim blogu WordPress.
 5. Utwórz posty WordPress z nowych wierszy Google Sheets: Automatycznie tworzy nowe posty na WordPressie na podstawie danych z nowych wierszy w Google Sheets.
 6. Utwórz posty WordPress z odpowiedziami OpenAI generowanymi z nowych wierszy Google Sheets: Ta automatyzacja generuje odpowiedzi na nowe wiersze Google Sheets za pomocą OpenAI i publikuje je jako posty WordPress.
 7. Opublikuj elementy kanału RSS na WordPress: Każdy nowy element kanału RSS jest publikowany jako post na Twoim blogu WordPress.
 8. Konwertuj nowych użytkowników WordPress na subskrybentów Mailchimp: Automatycznie dodaje nowych użytkowników WordPress jako subskrybentów do Twojej listy Mailchimp.
 9. Wyślij nowe posty WordPress jako wiadomości kanału Discord: Ta automatyzacja wysyła każdy nowy post WordPress jako wiadomość na określonym kanale Discord.
 10. Opublikuj swoje posty na blogu WordPress na Twoim temacie Scoop.it: Automatycznie publikuje Twoje posty na blogu WordPress na wybranym temacie w Scoop.it.
 11. Utwórz posty WordPress z nowych zgłoszeń Jotform: Tworzy nowy post WordPress na podstawie każdego nowego zgłoszenia w Jotform.
 12. Opublikuj nowe posty WordPress na LinkedIn: Każdy nowy post WordPress jest publikowany jako post na Twoim profilu LinkedIn.
 13. Utwórz posty na stronie Facebook z nowych postów WordPress: Ta automatyzacja tworzy nowe posty na Twojej stronie Facebook na podstawie nowych postów na Twoim blogu WordPress.
 14. Udostępnij opublikowane posty WordPress na kanale Slack: Automatycznie dzieli się opublikowanymi postami WordPress na określonym kanale Slack.
 15. Utwórz historie na Medium dla nowych postów w WordPress: Ta automatyzacja tworzy nowe historie na Medium na podstawie nowych postów w WordPress.

Często zadawane pytania na temat Zapier

Najpopularniejsze zastosowania Zapier obejmują:

 • Automatyczne dodawanie nowych kontaktów do list mailingowych.
 • Synchronizowanie danych pomiędzy różnymi aplikacjami, np. CRM, narzędziami do zarządzania projektami czy kalendarzami.
 • Tworzenie automatycznych powiadomień, np. na Slacku lub przez e-mail, gdy zajdą określone zdarzenia.
 • Automatyczne przekształcanie plików, np. konwersja dokumentów do formatu PDF.
 • Generowanie raportów i analiz na podstawie danych z różnych aplikacji.

Nie, Zapier jest narzędziem nocode, co oznacza, że nie wymaga znajomości języków programowania. Użytkownicy mogą tworzyć i konfigurować automatyzacje, korzystając z prostego interfejsu, który pozwala na łączenie różnych aplikacji i definiowanie akcji za pomocą przeciągania i upuszczania.

Zapier współpracuje z tysiącami aplikacji, w tym z popularnymi narzędziami takimi jak Google Sheets, Trello, Slack, Mailchimp, Asana, HubSpot, Salesforce czy Airtable. Pełną listę aplikacji kompatybilnych z Zapier można znaleźć na stronie https://zapier.com/apps.

Zapier stosuje różne środki bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie danych w tranzycie i przechowywaniu, regularne kopie zapasowe, monitorowanie bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed atakami. Jednak warto sprawdzić, jak Zapier przetwarza Twoje dane, czy są przechowywane zgodnie z obowiązującymi regulacjami, oraz jakie procedury są stosowane w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem.

Zapier oferuje darmowy plan, który pozwala na utworzenie ograniczonej liczby automatyzacji (tzw. Zaps) i wykonanie określonej liczby zadań miesięcznie. Aby uzyskać dostęp do większej liczby Zaps, szybszego przetwarzania zadań czy dodatkowych funkcji, można wybrać jeden z płatnych planów.

Dołącz do mojego newslettera i odbierz checklistę landing page! Dzięki tej liście kontrolnej żaden ważny element nie zniweczy Twojej kampanii!

Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Webly Mate Sp. z o.o., NIP: 8272331034 w celu wysyłania newslettera, czyli informacji o produktach blogowych, usługach, nowościach czy promocjach zgodnie z polityką prywatności. Zgodę tę możesz w każdej chwili cofnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *