Prowadzenie sklepu internetowego wymaga koordynowania wielu elementów – zarządzania ofertami, przesyłkami, fakturami, obsługą klienta i wiele więcej. Im większy sklep, tym więcej czasu i energii wymaga jego prowadzenie. Dlatego warto zastanowić się nad użyciem narzędzia, które pozwoli na usprawnienie tych procesów. Takim narzędziem jest BaseLinker, lider wśród integratorów w Polsce.

Zapraszam Cię do lektury o tym wspaniałym narzędziu!

Czym jest Baselinker?

BaseLinker jest jednym systemem, który oferuje wiele korzyści. Główną zaletą tego narzędzia jest możliwość integracji z ponad 800 różnymi platformami, które są istotne dla Twojego biznesu e-commerce. Do popularnych platform należą Allegro, eBay, Amazon, różne sklepy internetowe, kurierzy i systemy księgowe. To oznacza, że za pomocą jednego narzędzia możesz zarządzać wszystkimi swoimi sprzedażowymi kanałami, co znacznie upraszcza procesy i oszczędza czas.

Innym istotnym elementem, który oferuje BaseLinker, jest automatyzacja pracy. Czy wiesz, że za pomocą tego narzędzia możesz dodać 1000 ofert w ciągu zaledwie minuty? A to przekłada się na 10-krotnie szybszą obsługę zamówień. Takie usprawnienia mogą znacznie przyspieszyć twoją pracę i pozwolić skupić się na innych aspektach prowadzenia biznesu.

Integracje dostępne w Baselinkerze

Baselinker to narzędzie, które udostępnia szereg integracji do różnych działań. Zobacz całą listę integracji, które mogą Cię interesować.

 • Integracja z marketplace: BaseLinker pozwala na łatwe połączenie z popularnymi platformami sprzedażowymi takimi jak Allegro, eBay, Amazon, Ceneo czy OLX.
 • Integracja z kurierami i operatorami logistycznymi: Dzięki BaseLinkerowi sprzedawcy mogą szybko i łatwo generować etykiety przesyłkowe oraz monitorować status przesyłek. Platforma współpracuje z różnymi kurierami, takimi jak DHL, UPS, InPost, Poczta Polska, FedEx czy też brokerami.
 • Integracja z systemami księgowymi: BaseLinker pozwala na automatyczne przesyłanie danych dotyczących zamówień do popularnych systemów księgowych, takich jak Comarch, wfirma czy ifirma lub fakturownia.
 • Integracja z systemami ERP: Baselinker pozwala na połączenie z Twoim systemem ERP np.: comarch erp xl, comarch erp optima, comarch erp altum, subiekt GT, subiekt nexo i innymi.
 • Integracja z platformami e-commerce: BaseLinker pozwala na integrację z popularnymi systemami sklepowymi, takimi jak Shopify, WooCommerce, Magento, PrestaShop czy Shoper.
 • Integracja z narzędziami marketingowymi: Platforma współpracuje z narzędziami e-mail marketingowymi, takimi jak Mailchimp czy Freshmail.
 • Integracja z narzędziami do wysyłki SMS – Baselinkera zintegrujesz również z smsapi, gosms czy smsplanet i innymi podobnymi narzędziami.

Integracja Baselinker ze sklepem internetowym

Podstawowy element korzystania z baselinkera to integracja z Twoim sklepem internetowym. Choć nie jest to wymagane, by korzystać z tego narzędzia.

Wielokrotnie spotkałem się z tym, że sprzedawcy korzystający tylko z marketplace’ów nie mieli własnych sklepów, a korzystali z BaseLinkera.

Dzięki takiej integracji możemy importować / eksportować produkty z i do baselinkera. Dostępne są wszystkie najbardziej popularne rozwiązania e-commerce open source oraz SAAS.

Wśród integracji ze sklepami internetowymi znajdziesz ponad 50 silników sklepów internetowych.

Automatyczne akcje w Baselinkerze - konfiguracja zdarzeń i akcji

Automatyzacja procesu sprzedaży w BaseLinker

Sukces w prowadzeniu sklepu internetowego to nie tylko atrakcyjne produkty, ale również wydajne zarządzanie procesem sprzedaży. Jak to wygląda w tym narzędziu?

Wysyłanie powiadomień – dla klienta i dla Ciebie

Jednym z aspektów automatyzacji w BaseLinker jest system powiadomień. Po dokonaniu zakupu, klient otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem transakcji. To jednak nie wszystko – BaseLinker wysyła również powiadomienia dla sprzedawcy. Otrzymujesz zatem bieżące informacje o stanie zamówień, dzięki czemu możesz szybko reagować na wszelkie zmiany. Możesz na własną rękę tworzyć automatyzacje w zakresie wysyłki powiadomień i aktualizacji strony śledzenia zamówienia.

Śledzenie zamówienia – kontrola na wyciągnięcie ręki

BaseLinker daje Ci możliwość monitorowania statusu każdego zamówienia. Dzięki temu, klienci mogą sprawdzić, w jakim etapie jest ich transakcja, co zwiększa ich zaufanie do sklepu. Z drugiej strony, sprzedawca ma pełną kontrolę nad procesem sprzedaży i może szybko reagować na ewentualne problemy.

Fakturowanie bezpośrednio z panelu BaseLinkera

BaseLinker umożliwia generowanie i wysyłanie faktur bezpośrednio z panelu narzędzia. Proces ten jest całkowicie zautomatyzowany – po otrzymaniu płatności, system generuje fakturę i wysyła ją do klienta. Oznacza to mniej pracy dla sprzedawcy i szybsze dostarczenie dokumentów dla klienta.

Zarządzanie magazynem w BaseLinker

Prowadzenie sklepu online to nie tylko sprzedaż, ale też skomplikowane procesy logistyczne, takie jak zarządzanie magazynem. Dzięki temu narzędziu te procesy stają się znacznie łatwiejsze i wydajniejsze.

Tworzenie i edycja produktów

BaseLinker pozwala na tworzenie produktów bezpośrednio w swoim panelu. Możesz dodać zdjęcia, opisy, atrybuty i wszystko, co jest potrzebne do stworzenia atrakcyjnej oferty. Edycja produktów jest równie prosta – wystarczy kilka kliknięć, aby zmienić ceny, zdjęcia czy dostępność towaru. Ta funkcja jest niezwykle wygodna, zwłaszcza gdy masz wiele produktów do zarządzania.

Synchronizacja stanów magazynowych

Jednym z najważniejszych elementów zarządzania magazynem jest aktualność informacji o dostępności produktów. BaseLinker automatycznie synchronizuje stany magazynowe na wszystkich zintegrowanych platformach.

To oznacza, że gdy produkt zostanie sprzedany w jednym miejscu, jego dostępność zostanie natychmiast zaktualizowana we wszystkich innych miejscach. Dzięki temu możesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak sprzedaż produktu, którego już nie masz na stanie.

Zarządzanie produktami w wielu sklepach i na różnych platformach

BaseLinker to idealne narzędzie dla sprzedawców, którzy prowadzą sprzedaż na różnych platformach. Dzięki funkcji multi-magazynu, możesz zarządzać produktami na różnych platformach sprzedażowych i w wielu sklepach internetowych jednocześnie.

Dostęp do takiej centralnej bazy danych produktów oznacza, że nie musisz logować się na różne platformy, aby zarządzać swoją ofertą. Wszystko jest dostępne w jednym miejscu, co znacznie ułatwia zarządzanie.

Integracje w baselinkerze - kurierzy, erp, fulfillment, księgowość, sklepy

Współpraca z hurtowniami i dystrybutorami

Twój biznes online może skorzystać na współpracy z hurtowniami i dystrybutorami, szczególnie jeśli chodzi o zarządzanie zapasami i ofertą produktów. Na szczęście BaseLinker umożliwia sprawne zarządzanie tym aspektem e-commerce.

Import produktów z hurtowni

Korzystając z BaseLinker, możesz importować produkty bezpośrednio z hurtowni. Dzięki integracji z hurtowniami, dostęp do ich asortymentu jest znacznie uproszczony. Możesz automatycznie zaimportować produkty, ich opisy, zdjęcia, a nawet atrybuty, co pozwala na szybkie dodanie nowych pozycji do swojej oferty.

Automatyczne aktualizacje cen i stanów magazynowych

BaseLinker nie tylko umożliwia import produktów, ale również automatyczne aktualizacje ich cen i stanów magazynowych. Jeśli hurtownia zmieni cenę produktu lub jego dostępność, informacje te zostaną natychmiast zaktualizowane w Twoim sklepie online. To oznacza, że zawsze będziesz mieć aktualne informacje na temat swoich produktów, co jest kluczowe dla skutecznego zarządzania sklepem.

Zarządzanie rabatami i promocjami

Dobre zarządzanie rabatami i promocjami to klucz do zwiększenia sprzedaży. Dzięki BaseLinkerowi, możesz łatwo zarządzać rabatami na różne produkty. Możesz ustawić zniżki na określone produkty, kategorie lub nawet dla konkretnych klientów. Co więcej, możesz również ustawić promocje na określony czas, co jest niezwykle przydatne podczas sezonowych wyprzedaży.

Integracja z kurierami i systemami wysyłkowymi – uproszczenie procesów wysyłkowych

Efektywna logistyka to jedno z kluczowych elementów e-commerce. Dzięki BaseLinker, zarządzanie wysyłkami i zwrotami nigdy nie było prostsze. Jak to działa?

Automatyczne generowanie listów przewozowych i etykiet

BaseLinker umożliwia automatyczne generowanie listów przewozowych i etykiet przesyłkowych. To oznacza, że po złożeniu zamówienia przez klienta, system samodzielnie generuje niezbędne dokumenty. Dzięki temu proces przygotowania przesyłki do wysyłki jest znacznie uproszczony i przyspieszony.

Szybka obsługa wysyłek i zwrotów

BaseLinker pozwala na szybką obsługę wysyłek i zwrotów. System umożliwia łatwe zarządzanie procesem wysyłki, od momentu złożenia zamówienia przez klienta, do momentu jego dostarczenia. Co więcej, w przypadku zwrotów, BaseLinker umożliwia łatwe monitorowanie i zarządzanie tym procesem, co zdecydowanie poprawia jakość obsługi klienta.

Monitorowanie statusów przesyłek

Kolejnym aspektem, który warto podkreślić, jest możliwość monitorowania statusów przesyłek. Dzięki BaseLinker, zarówno sprzedawca, jak i klient, mogą na bieżąco śledzić, gdzie znajduje się przesyłka. To nie tylko poprawia komunikację z klientem, ale również pozwala na szybkie reagowanie na ewentualne problemy.

Fulfillment w BaseLinker

Fulfillment to kluczowy element w sprzedaży online, który może znacznie usprawnić proces dostawy towarów do klienta. Dzięki integracji z BaseLinkerem, możesz łatwo skorzystać z usług takich firm jak InPost Fulfillment, Isklad Efullfilmen, Fulfilment by FHB Group, Completio, Dextrum, Amazon Multi Channel Fulfillment czy Gepard Fulfillment.

Automatyczne lub ręczne nadawanie przesyłek

BaseLinker umożliwia automatyczne generowanie listów przewozowych i etykiet, co przyspiesza proces nadawania przesyłek. Co więcej, narzędzie oferuje elastyczność, pozwalając również na ręczne generowanie dokumentów, gdy wymaga tego specyficzna sytuacja.

Anulowanie przesyłek

Co ważne, BaseLinker umożliwia także anulowanie przesyłek. Ta funkcja może być nieoceniona w sytuacji, gdy pojawiają się błędy lub zmieniają się warunki zamówienia. To sprawia, że proces fulfillmentu staje się jeszcze bardziej elastyczny i dostosowany do potrzeb Twojego biznesu.

Przekazywanie numeru nadania przesyłki do klienta lub platformy marketplace

Podobnie jak w przypadku statusu przesyłki, BaseLinker umożliwia także automatyczne przekazywanie numeru nadania przesyłki do klienta lub bezpośrednio na platformę marketplace. To ułatwia zarówno Twoją pracę, jak i proces zakupu dla klienta.

Korzyści płynące z korzystania z BaseLinker

BaseLinker to niezwykle funkcjonalne narzędzie, które umożliwia kompleksowe zarządzanie procesem sprzedaży w e-commerce. Jakie korzyści płyną z jego użytkowania?

Centralizacja zarządzania sklepami internetowymi i aukcjami

Zarządzanie wieloma kanałami sprzedaży może być wyzwaniem. Dlatego też BaseLinker oferuje centralizację zarządzania – wszystkie sklepy internetowe, aukcje czy marketplace’y są dostępne z jednego panelu. Dzięki temu, w prosty i szybki sposób możesz kontrolować cały proces sprzedaży, bez konieczności przechodzenia pomiędzy różnymi platformami.

Automatyzacja procesów sprzedażowych

Automatyzacja to słowo klucz, gdy mówimy o BaseLinker. Narzędzie to umożliwia automatyczne przesyłanie informacji o zamówieniach, generowanie faktur, czy aktualizowanie stanów magazynowych. Wszystko to sprawia, że proces sprzedaży staje się płynny i efektywny, minimalizując ryzyko błędów czy opóźnień.

Integracja z wieloma platformami e-commerce, hurtowniami i kurierami

Jednym z głównych atutów BaseLinker jest możliwość integracji z ponad 800 różnymi platformami – od sklepów internetowych, przez marketplace, aż po systemy księgowe i logistyczne. Dzięki temu masz dostęp do szerokiego spektrum narzędzi, które pomogą Ci zoptymalizować i usprawnić procesy sprzedażowe.

Oszczędność czasu i zwiększenie wydajności

Ostatecznie, korzyści płynące z korzystania z BaseLinker to przede wszystkim oszczędność czasu i zwiększenie wydajności. Dzięki automatyzacji i centralizacji procesów, możesz skupić się na kluczowych aspektach prowadzenia biznesu, jednocześnie mając pewność, że procesy sprzedażowe są sprawnie zarządzane.

Cennik akceleracji baselinkera - dodatkowo płatne funkcje

Cennik BaseLinker: Jakie są koszty korzystania z platformy?

Korzystanie z BaseLinker wiąże się z kosztami, które są jednak proporcjonalne do skali Twojego biznesu. Platforma oferuje różne pakiety, które są dostosowane do liczby zamówień i aktywnych ofert.

 • Pakiet Small (0-100 zamówień lub 0-1000 aktywnych ofert) – 39 zł netto
 • Pakiet Normal (101-500 zamówień lub 1001 – 5000 ofert) – 149 zł netto
 • Pakiet Big (501-1000 zamówień, 5001-10000 aktywnych ofert) – 299 zł netto
 • Pakiet Max (1001 – 10000 zamówień, 10001-100000 aktywnych ofert) – 599 zł netto

Ponadto platforma BaseLinker oferuje dodatkowo płatne funkcje:

 • Synchronizacja stanów magazynowych na jednym marketplace: co 1 godzinę 0,33 zł za dzień, co 5 minut 3zł za dzień
 • Synchronizacja cen na jednym marketplace: co 12 godzin 0,33 zł / dzień, co 4 godzin 1 zł dzień, co 5 minut od 6 zł za dzień
 • Pobieranie zamówień: co minutę 3,3 zł dzień
 • Sprawdzanie cen konkurencji na Allegro: codziennie 0,33 zł dzień
 • Limity ilości zapytań API na minutę: 200 zapytań 13zł dzień, 300 zapytań 26zł dzień, 400 zapytań 39zł dzień, 500 zapytań 52zł dzień
 • Podłączenie hurtowni – 50zł za każdą kolejną hurtownię

To elastyczne podejście do cennika umożliwia optymalizację kosztów, ponieważ płacisz tylko za te usługi, które są najbardziej potrzebne dla Twojego biznesu. Dzięki temu BaseLinker jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla małych, średnich, jak i dużych sklepów internetowych.

Często zadawane pytania

BaseLinker pomaga w centralizacji zarządzania sklepami internetowymi i aukcjami, automatyzacji procesów sprzedażowych, integracji z wieloma platformami e-commerce, hurtowniami i kurierami. To przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie wydajności.

Tak, korzystanie z BaseLinker jest płatne. Platforma oferuje różne pakiety dostosowane do liczby zamówień i aktywnych ofert, które zaczynają się od 39 zł netto miesięcznie. Są też dostępne dodatkowe, płatne funkcje.

BaseLinker oferuje integrację z wieloma popularnymi platformami e-commerce, takimi jak WooCommerce, Shopify, Magento, PrestaShop, Shoper i wiele innych.

Tak, BaseLinker pozwala na tworzenie i edycję produktów, synchronizację stanów magazynowych i zarządzanie produktami w wielu sklepach i na różnych platformach.

Tak, wiele funkcji BaseLinker jest dostępnych dla sprzedawców, którzy korzystają tylko z marketplace’ów i nie mają własnych sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *