Cel

Poprawa indeksacji oraz wyświetleń w wyszukiwarce Google;
Wskazanie słabych punktów strony;
Identyfikacja problemów i obszarów wymagających poprawy

Przebieg

Określenie celów współpracy
Audyt SEO strony; Częściowe wprowadzenie optymalizacji
Raport z wykonanych prac i obserwacje zmian w Google

Efekty

Zwiększenie liczby zaindeksowanych wpisów blogowych; Zwiększenie ilości wyświetleń w Google o ~20%
Zwiększenie ilości fraz w Top10;
Zwiększenie ilości fraz w top50

Hack Your Brain – projekt Kamila Lelonka

Firma Hack Your Brain została założona przez Kamila Lelonka. Specjalizują się w biohackingu, czyli optymalizacją pracy ciała, ale przede wszystkim mózgu. 

Na ich blogu znajdziesz wiele ciekawych artykułów dotyczących suplementacji mózgu czy nawet narzędziach przydatnych do biohackingu. 

Strona hackyourbrain.pl to nie tylko blog o biohackingu, ale też sklep i platforma kursowa oraz podstrony typu landing page. 

Strona została stworzona za pomocą edytora wizualnego Elementor co pozwoliło na w miarę szybkie zoptymalizowanie linkowania wewnętrznego i semantyki nagłówków czy nawet treści wpisów. 

Audyt strony

Znaczącym problemem strony była i jest jej szybkość ładowania, która wynika z zastosowanego edytora. 

Elementor odpowiada za generowanie nadmiarowego kodu HTML, CSS, JS oraz wielokrotne odpytywanie bazy danych. 

Co w konsekwencji odbija się na czasie ładowania się strony. 

W ramach współpracy został przygotowany zestaw wytycznych, których wdrożenie mogłoby  przyspieszyć działanie strony. 

W ramach audytu zostały przeanalizowane: linkowanie wewnętrzne, semantyka kodu HTML, poprawność wdrożenia znaczników Schema, profil linkowy strony, ale też duplikaty treści. 

Optymalizacja strony

W ramach optymalizacji wdrożyliśmy nagłówki H1, poprawiliśmy hierarchie nagłówków w serwisie, wyindeksowaliśmy strony bez wartości dla użytkownika (generowane przez Elementor), oznaczyliśmy linki wychodzące jako nofollow, połączyliśmy wpisy, które wzajemnie się kanibalizowały w Google. 

Dodatkowo zostały wdrożone niezbędne przekierowania na jedną wersję strony, zostały usunięte niebezpieczne wtyczki, oraz te, które znacząco obciążały działanie strony, a ich działanie można było zastąpić kodem. 

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Daniel zajmował się konfiguracją SEO w moim projekcie Hack Your Brain. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Cała współpraca przebiegła bardzo sprawnie, nie tylko pod kątem czasu, ale także uzyskanej jakości pracy. Każdy etap był dokładnie raportowany, a komunikacja przebiegła bez zarzutu. Zdecydowanie mogę polecić usługi Daniela w zakresie obsługi WordPressa pod kątem pozycjonowania. Był w stanie zasugerować i wprowadzić poprawki, które znacznie usprawniły widoczność strony i renderowanie jej w wynikach wyszukiwania. Przez cały proces byłem prowadzony krok po kroku i wiedziałem, jakie efekty zostały osiągnięte.
Kamil Lelonek

Founder HackYourBrain.pl