Jeśli zdarzyło Ci się czytać moje wpisy, to pewnie zastawiałeś się też, kim jestem, by Ci doradzać. Dlatego postanowiłem napisać ten wpis. Myślę, że dzięki niemu poznamy się bliżej! Zachęcam Cię po przeczytaniu napisać do mnie maila lub DM na Instagramie. Porozmawiajmy o Twojej stronie www lub jej koncepcji!

Daniel Jeziorski – spec od WordPressa

Jestem Daniel, a z IT i technologiami informatycznymi jestem związany od technikum, czyli już dość długi czas. Jestem absolwentem technikum elektronicznego, klasy informatycznej oraz inżynierem informatyki (ze specjalizacją aplikacje internetowe i mobilne).

Na co dzień interesuję się marketingiem internetowym, SEO, Ads, Copywritingiem, ale też automatyzacjami działań i ogólnie ujmując – biznesem online.

Staram się dbać o swój rozwój, dlatego czytam książki o tej tematyce, ale też realizuje kursy online. Zacząłem od tych darmowych od Google, aż z czasem zainwestowałem w płatne newslettery i kursy.

Na temat kursów i newsletterów, w które zainwestowałem, przeczytasz w we wcześniej podlinkowanym wpisie. Jednakże mam coś, co może Cię również zainteresować – lista przedsiębiorców, których obserwuje!

W wolnym czasie zdarza mi się oglądać seriale na Netflixie lub Playerze, jeżdżę na rowerze i lubię dobrze zjeść. Kiedyś grywałem w gry online (np.: cabal online), dziś gry odeszły na bok i wolę pracować nad rozwojem biznesów swoich partnerów i moich projektów.

Czy od zawsze działałem w IT?

Moje pierwsze doświadczenia w pracy (na etapie technikum) nie były związane z komputerami, ani z technologią. Pierwszą branżą, w której pracowałem była branża OZE – odnawialne źródła energii. Pracowałem też na budowie, pomagając przy najcięższych pracach.

Następnym miejscem mojej pracy była sortownia jednej z firm kurierskich. To była trudna i męcząca praca, do tego w godzinach nocnych (od 23:00 do 7:00). Na szczęście nie trwała zbyt długo.

Pierwsze doświadczenia „zawodowe” uświadomiły mnie, że muszę działać, by nie musieć pracować fizycznie tak jak na początku mojej przygody. Dlatego zacząłem przykładać się przede wszystkim do przedmiotów zawodowych (typowo informatycznych).

Co robiłem po technikum?

Po zdaniu testów zawodowych i matur postanowiłem, że chcę dalej uczyć się Informatyki i programowania, dlatego poszedłem na studia informatyczne, na prywatną uczelnię w Poznaniu.

I to naprawdę była najlepsza decyzja, jaką wtedy podjąłem. Gdybym mógł się cofnąć w czasie to i tak nic bym nie zmieniał!

Dzięki tym studiom poznałem fantastycznych ludzi (i studentów, i wykładowców), którzy zarazili mnie zamiłowaniem do programowania, technologii i ułatwiania sobie życia (bo chyba na tym polega programowanie).

W trakcie studiów zaszczepiono we mnie przedsiębiorczość, czy też chęć rozwijania się w tym kierunku. Dzięki temu możesz przeczytać ten wpis.

Okres studiów i pierwsza poważna praca

Studiując dziennie informatykę, chciałem zacząć zarabiać pieniądze. Niestety mój nieregularny plan nie pozwalał mi na nic sensownego. Ale szybko znalazłem pracę na Międzynarodowych Targach Poznańskich, która pozwoliła mi na pracę wtedy, gdy miałem wolne (czyli głównie w weekendy i niektóre dni tygodnia).

Pracowałem na recepcji, ale także w zespole odpowiedzialnym za bezpośrednią obsługę zwiedzających. Jeśli bywałeś na targach, to mogliśmy się spotkać weekendami na wejściach czy wjazdach.

Ta praca nauczyła mnie pracy z trudnymi klientami, ale też tymi wymagającymi (to nie są Ci sami klienci). W tym czasie wciąż się uczyłem na studia, ale też realizowałem różne dodatkowe (darmowe lub płatne) kursy.

Pandemia i czas zmian (na lepsze?)

Niestety z czasem przyszła pandemia, a ja dostałem wieczny urlop. Na szczęście po dwóch lub trzech miesiącach odezwał się mój przyjaciel i zaproponował start w rekrutacji do agencji SEO, w której pracował (Dzięki Kuba!).

Pojawił się stres i poczucie, że nie dam rady (to miało być pierwsze poważne doświadczenie w mojej branży). Jednakże wziąłem się w garść i zacząłem zakuwać materiały przesłane przez rekrutera. Przeczytałem wtedy całego bloga firmowego tej agencji oraz kilka pokrewnych.

Cała rekrutacja poszła rewelacyjnie. Zadania rekrutacyjne zrealizowałem na bardzo dobrym poziomie i ostatecznie dostałem tę pracę.

Skąd wzięło się zamiłowanie do WordPressa?

Po okresie szkoleniowym zacząłem działać w miarę samodzielnie. Do moich obowiązków należała optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek klientów firmy.

Ze względu na to, że nie pracowałem na pełen etat, byłem typowym wdrożeniowcem, a nie strategiem. Za pomocą kodu PHP / JS i drobnych zmian w HTML i CSS wdrażałem zmiany w kodzie stron klientów.

Strony te w większości były oparte o system zarządzania treścią WordPress, zdarzały się jednak inne rozwiązania jak np.: Joomla, Drupal, Presta Shop czy Shoper, ale też pojawiały się autorskie rozwiązania.

Dzięki pomocy Internetu i starszych stażem kolegów nie były mi straszne nawet te najbardziej przerażające strony i systemy CMS. Jednakże to WordPress, jego dokumentacja i ogromna społeczność developerów zapadła w moim sercu na dłużej.

Efekty nauki WordPressa

Dzięki nauce WordPressa szybkość mojej pracy wzrosła i zacząłem podejmować się niecodziennych zadań z tym związanych.

Z czasem również zacząłem szkolić nowych pracowników z PHP i obsługi popularnych systemów zarządzania treścią. (Dlatego też zapraszam również Ciebie do nauki obsługi WordPressa)

Poza pracą dbałem o swój rozwój i zacząłem tworzyć własną stronę czy też proste wtyczki, na której zapisywałem efekty projektów uczelnianych (a przynajmniej taki był plan). Skończyło się na stronie wizytówce i blogu.

Sprawdź pierwsze kroki na drodze WordPress Developera!

Gdy nadszedł czas przygotowywania pracy inżynierskiej, ograniczyłem godziny pracy dla agencji, aż na początku 2022 roku zakończyłem tę współpracę.

Przerwa od etatu i czas na blog – Ten od WordPressa

Po zakończeniu współpracy z agencją (choć nie do końca… – związałem się z nimi również umową o zakazie konkurencji na 6 miesięcy), skupiłem się na skończeniu studiów, a z czasem stworzyłem tego bloga oraz profil na Instagramie.

Od tamtego czasu współpracuje z przedsiębiorcami w zakresie tworzenia stron www, platform do sprzedaży kursów i e-commerce.

Ułatwiam im życie poprzez wdrażanie automatyzacji w sprzedaży czy codziennych prostych obowiązkach np.: wypełnianie dokumentów danymi klientów.

A z niektórymi nawiązuje stałe współprace w zakresie monitoringu działania platform sprzedażowych i codziennej ich obsługi czy też SEO i obsługi wizytówek Google Moja Firma.

Jaki mam plan na kolejne dni, miesiące, lata?

Poza codziennymi współpracami z przedsiębiorcami pracuję nad własnymi projektami.

Jednym z nich jest Newsletter, którego pierwsze wydanie pojawiło się 1. czerwca 2022 r. ! Zapisz się klikając obrazek na końcu wpisu!

Piszę w nim o ciekawostkach ze świata WordPressa i technologii internetowych czy też SEO, ale też podrzucam ciekawe linki dla twórców internetowych i przedsiębiorców.

Kolejnym projektem jest dość E-book, w którym opowiadam o elementach skutecznej strony internetowej. Znajdziesz tam wiele informacji jeśli masz bloga, stronę wizytówkową czy też stronę dla SAAS lub sklep.

Co jeszcze? Kolejny projekt jest na razie na etapie koncepcji, więc nie będę o nim mówić więcej.

W międzyczasie realizuje kolejne kursy online, których efekty możesz oglądać na tym blogu, czy na moim instagramie. Zachęcam Cię również do przeglądu mojego LinkedIna.

Jeśli interesuje Cię współpraca ze mną, to zachęcam Cię do napisania maila lub Direct Message na Instagramie. Sprawdzimy, czy pasujemy do siebie i ustalimy szczegóły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *