Wszystko, co musisz wiedzieć o High-Performance Order Storage (HPOS) w WooCommerce

Kiedy prowadzisz sklep online lub pomagasz klientom w jego wdrażaniu, jednym z kluczowych elementów sukcesu jest wydajność platformy sprzedażowej. W odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczności WooCommerce oraz po to, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnego e-handlu, zespół WooCommerce wprowadził innowacyjne rozwiązanie: High-Performance Order Storage, znane również jako HPOS.

HPOS to przełom w przechowywaniu i przetwarzaniu zamówień na platformie WooCommerce. Dzięki nowej architekturze bazy danych nie tylko przyspiesza się proces zakupu dla klientów, ale także znacznie usprawnia się zarządzanie zamówieniami w panelu administracyjnym. To ważny krok w kierunku ulepszenia doświadczenia zarówno dla sprzedawców, jak i klientów korzystających z WooCommerce.

Co to jest HPOS?

HPOS to zaawansowane rozwiązanie bazodanowe, nad którym WooCommerce pracowało od stycznia 2022. Dzięki temu, tworzenie nowych zamówień jest do 5 razy szybsze, a finalizowanie zakupów – do 1,5 razy.

Co więcej, wyszukiwanie zamówień w systemie jest teraz nawet 40 razy szybsze.

Sprawdź również: Zwiększanie sprzedaży w sklepie WooCommerce

Dlaczego warto zwrócić uwagę na HPOS?

W dynamicznym świecie e-handlu, szybkość i wydajność stają się nie tylko atutem, ale wręcz koniecznością. Oto kilka kluczowych powodów, dla których HPOS jest tak ważne dla każdego, kto korzysta z WooCommerce:

 • Przyspieszenie procesu zakupu: Dzięki HPOS, klienci doświadczają nawet do 1,5-krotnie szybszego procesu zamawiania produktów. W erze, gdy każda sekunda liczy się dla konwersji, to olbrzymia przewaga.
 • Zoptymalizowane zarządzanie zamówieniami: Dla właścicieli sklepów i developerów HPOS oferuje do 40-krotnie szybsze wyszukiwanie i przetwarzanie zamówień w backendzie. Oznacza to mniej czasu spędzonego na administracji i więcej czasu na rozwijanie biznesu.
 • Nowoczesna architektura bazy danych: Tradycyjnie, zamówienia były przechowywane w tej samej strukturze bazy danych co posty WordPress. HPOS wprowadza dedykowane tabele do przechowywania zamówień, co zapewnia lepszą skalowalność i wydajność.
 • Lepsza kompatybilność z dodatkami: Chociaż nie wszystkie dodatki są obecnie kompatybilne z HPOS, WooCommerce aktywnie współpracuje z developerami, aby zapewnić jak najszerszą kompatybilność w przyszłości. To oznacza, że sklep będzie mógł korzystać z najnowszych innowacji bez obaw o kompatybilność.
 • Przygotowanie na przyszłość: E-handel nieustannie się rozwija, a HPOS to krok naprzód w przygotowaniu sklepu do przyszłych wymagań i wyzwań. Inwestując w nowoczesne technologie teraz, zabezpieczasz się przed przyszłymi wyzwaniami.

Sprawdź: Dostępne metody płatności w sklepie WooCommerce

Instrukcja włączenia HPOS w sklepie WooCommerce

Możliwość wykorzystania HPOS w swoim sklepie WooCommerce jest dostępna od wersji 7.1

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress.
 2. W pasku bocznym nawigacji przejdź do WooCommerce.
 3. W menu WooCommerce wybierz Ustawienia (lub „Settings”).
 4. W zakładkach na górze ekranu wybierz Zaawansowane (lub „Advanced”).
 5. W sekcji Zaawansowane przejdź do zakładki Funkcje (lub „Features”).
 6. Wśród dostępnych opcji znajdziesz High-Performance Order Storage (HPOS) – tłumaczenie: wydajne przechowywanie zamówień. Obok tej opcji powinien być przełącznik do włączenia tej funkcji.
 7. Kliknij przełącznik, aby włączyć HPOS.
 8. Po włączeniu funkcji, zalecam dokładne przetestowanie sklepu, zwłaszcza jeśli korzystasz z dodatkowych wtyczek czy rozszerzeń. Upewnij się, że wszystko działa poprawnie.
 9. Pamiętaj, aby regularnie robić kopie zapasowe swojego sklepu przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian.

Włączanie HPOS w WooCommerce - zakładka funkcje ustawień sklepu.

Co dalej z HPOS?

WooCommerce wprowadza HPOS jako domyślną funkcję dla nowych sklepów, ale sklepy istniejące mają jeszcze wybór. Zachęcamy do przetestowania tej funkcji i cieszenia się szybszymi zakupami.

Pamiętaj, by regularnie sprawdzać kompatybilność wtyczek, a w razie problemów – postępuj zgodnie z instrukcjami w panelu administracyjnym.

Często zadawane pytania

HPOS dodaje specjalne tabele do bazy danych WordPressa, przeznaczone dla zamówień. Dzięki niemu, zamówienia są przechowywane w nowej strukturze tabel, zoptymalizowanej specjalnie dla WooCommerce.

Nie! Chociaż zachęcamy do korzystania z HPOS, by cieszyć się szybszym doświadczeniem zakupowym, decyzja należy do Ciebie. Możesz włączyć tę funkcję w dowolnym momencie. Jednakże warto to przetestować nim wdrożysz, to rozwiązaniena wersji produkcyjnej swojego sklepu.

Jeśli wtyczka nie jest kompatybilna, zachęcamy do kontaktu z jej twórcą.

Jeśli masz problem z HPOS, skonsultuj się z deweloperem lub skontaktuj się z zespołem wsparcia WooCommerce. Pamiętaj, by przed włączeniem HPOS zapoznać się z dokumentacją.

Nie ma ograniczeń hostingowych. Każdy hosting, który obsługuje WordPress, powinien bez problemu obsłużyć HPOS, poprawiając przy tym wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *