Cel

Strona ma być lekka, przejrzysta i przede wszystkim szybsza.

Przebieg

Po wypełnieniu briefu opracowałem od nowa cały serwis.

Efekty

Ekspresowo uruchomiliśmy nową, lżejszą i szybką wersję strony.

Historia współpracy

Z Maciejem Sobieraj poznaliśmy się dzięki społeczności FireStarters, a tak konkretnie skorzystał on z pomocy Concierge w Iskrze Przedsiębiorcy. W ramach, której zostałem mu polecony jako sprawdzony wykonawca stron www.

Macieja gonił czas, gdyż był on przed ponownym otwarciem kursu – Kariera Architekta IT. Dlatego całość projektu zrealizowaliśmy niemalże w tydzień. Dzięki precyzyjnemu briefowi oraz późniejszemu feedbackowi za pierwszym razem trafiłem w gusta Macieja z projektem strony.

Zarys współpracy

Standardowo wspópracę zaczęliśmy od briefu, w którym określiliśmy jak mniej więcej ma wyglądać strona, czego od niej oczekujemy, ale też poruszyłem temat klientów Macieja. Dzięki temu dowiedziałem się, że temat strony i społeczność to osoby, które mogę znać.

W związku z tym cały proces był nieco łatwiejszy. Wnioskowałem, że to co podoba się mi, spodoba się i jemu oraz jego społeczności. W projekcie wykorzystałem kolory związane z logo Drogi Architekta IT czyli niebieski i zielony oraz duuużo białego.

W ramach projektu przygotowałem spójną z brandingiem podstronę

  • zapisu do newslettera
  • stronę podziękowania za zapis
  • stronę typu ladning page dla kursu
  • stronę główną
  • stronę bloga

Cały projekt został opracowany w moim ulubionym zestawie narzędzi Kadence. Dzięki temu strona znacząco przyśpieszyła i jest bardzo łatwa w przebudowie.

Na etapie migracji niestety przytrafiły się problemy. Ze względu na wcześniej zainstalowane różne wtyczki i narzędzia konieczna była reinstalacja WordPress’a. Dzięki temu stworzyłem nową, czystą i bezpieczną instancję, która została dodatkowo zabezpieczona przed atakami typu SQL Incjection.

Narzędzia wykorzystane w budowie

W ramach projektu wykorzystaliśmy takie wtyczki, motywy i narzędzia:

  • motyw Kadence PRO
  • pagebuilder Kadence Blocks PRO
  • Kadence Conversions do zarządzania wyskakującymi oknami
  • YoastSEO do zarządzania metadanymi
  • Google Tag Manager, Google Analytics, Google Search Console
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Jestem mega zadowolony. Pełen profesjonalizm, od pierwszej chwili czułem się zaopiekowany. Widać było, że temat jest we właściwych rękach. Tempo prac bardzo szybkie.

Zakres znacznie wykraczający poza standardowy i to nie tylko w obszarze technicznym, ale również masa porad dotyczących tego co można by poprawić. No i na samych poradach się nie kończyło, ale też po mojej akceptacji były od razu wdrażane.

To była jedna z moich lepszych decyzji oddanie przebudowy strony do Daniela. Sensowna cena, ekspresowa realizacja i najwyższa jakość.
Maciej Sobieraj
drogaartchitektait.pl