10 Przedsiębiorców online, których warto obserwować w 2023

Co mnie zmotywowało do rozpoczęcia działania „na swoim”? Na pewno zaczęło się od edukacji. Zmotywowały mnie przede wszystkim warsztaty na studiach, po których zacząłem szukać ciekawych osobistości w internecie, od których mogę dowiedzieć się więcej na ten temat.

Równocześnie pracując na etacie (choć formalnie nie był to etat), czułem, że nie dowożę klientom firmy tego co bym chciał i w jaki sposób bym chciał.

Co się wydarzyło później?

Wpadłem do grup remarketingowych różnych twórców i zacząłem ich obserwować, ale też stałem się klientem niektórych z nich i nie żałuję, bo zainwestowałem w swoją wiedzę i dostęp do super społeczności.

Postanowiłem, że muszę Ci pokazać listę Tych osób, ponieważ wiedza, jaką się dzielą, jest ogromna. I jeśli chcesz się rozwijać, to koniecznie musisz ich poznać!

Przy każdym z nazwisk krótko opowiem Ci, czym się zajmują dane osoby, gdzie możesz je znaleźć, ale też udostępniam Ci link do ich stron. Ponadto dodam kilka słów od siebie na temat tego, czego się od nich uczę lub nauczyłem.

Lista jest uporządkowana alfabetycznie według nazwisk.

Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu

Ola Budzyńska

Ola to wspaniała osoba, która zbudowała największą społeczność kobiet (i nie tylko), które chcą się rozwijać, zadbać o siebie, swój biznes i swój czas.

Polecam Ci obserwować Olę na Instagramie! Lecz pamiętaj, że większość jej społeczności to kobiety, więc niech nie zrazi Cię, że będzie do Ciebie mówić w rodzaju żeńskim!

W swoim sklepie online sprzedaje kursy, książki, e-booki, planery i kalendarze oraz przybory do ich uzupełniania. Dostęp do kursów Oli i ekspertów, którzy udzielają się w jej społeczności, możesz kupić w oknach czasowych i zapewniam Cię, że tej wiedzy jest tam, tak dużo, że nie przerobisz tego zbyt szybko.

Kilka słów ode mnie: Kupiłem ze sklepu Oli kilka e-booków, planer i kilka innych przyborów do pracy z planerem (dziś służy raczej jako dziennik). Ponadto Ola zaszczepiła we mnie głód wiedzy, chęć dalszego rozwoju i pracy nad sobą.

Mirek Burnejko – Edu Worlds

Mirek Burnejko

Mirek to jak dla mnie przedsiębiorca, od którego trzeba się uczyć. Na tym mógłbym skończyć, ale warto wskazać kilka faktów z jego życia. Stworzył Akademię, platformę z kursami online na wiele ciekawych tematów (liczba studentów Akademii przekroczyła 20 tysięcy w chwili gdy pisałem ten post), zapoczątkował wspaniałe newslettery (wMinutę i TrzyPoziomy).

W ostatnim czasie stworzył również fantastyczne społeczności dla przedsiębiorców – Firestarters (w której jestem) i dla inwestorów – Cool Guys Capital, ale także zapoczątkował projekt, który zrewolucjonizuje naszą edukację – HeyEdu.

Kilka słów ode mnie: Mirek nauczył mnie jak planować i realizować swoje cele, nauczył mnie jeszcze więcej na temat copywritingu, odkąd czytam jego newslettery zmienił się mój mindset, ale też nauczyłem się wiele z działki Web3, marketingu i przedsiębiorczości.

Zajrzyj na jego Instagrama.

Adrian Gorzycki – Przygody Przedsiębiorców

Adrian Gorzycki

Adriana możesz znać z kanału przygody przedsiębiorców na YouTube. Wraz ze swoim wspólnikiem Bartoszem Kolanek i ekipą mogą pomóc Ci z Twoim kanałem na YouTube. Przygody Przedsiębiorców znani są również z tego, że organizują fantastyczne wydarzenia dla przedsiębiorców.

Jednym z nich była konferencja – święto kapitalizmu, która cieszyła się ogromną popularnością. Na ich kanale na YT znajdziesz wiele ciekawych materiałów. Są to historie przedsiębiorców, którzy wiele razy upadali (ale tyle samo razy się podnosili), serie eksperckie (materiały typowo edukacyjne np.: na temat sprzedaży i marketingu) czy też krótkie wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin.

Kilka słów ode mnie: Najbardziej sobie cenię to, w jaki sposób Adrian prowadzi wywiady, ale też jaką wiedzę przekazuje ze swoimi gośćmi. Te historie pokazują prawdziwy obraz biznesu w Polsce i nie tylko. Oglądając jego filmy, dowiedziałem się, czego powinienem się wystrzegać, ale też jakie błędy mogę popełnić i jak na nie reagować.

Łap jego Instagrama.

Artur Jabłoński – arturjablonski.com

Artur Jabłoński

Artur to maestro reklam internetowych i marketingu online – jest właścicielem agencji DigiTalk. Prowadzi podcast, napisał książkę, która przez wiele lat była (i chyba jest) bestsellerem z działu Marketing w Empiku – „Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować)”, współtworzył również książkę z Markiem Piaskiem – „Zrozumieć Marketing”.

Kolejnymi pozycjami opracowanymi przez Artura są: „Skuteczna reklama na Facebook i Instagramie” oraz „Skuteczna reklama na LinkedIn”.

Artur jest również szkoleniowcem i uczy marketerów tworzyć skuteczne reklamy na LinkedIn, Facebooku i Instagramie. Był też gościem przygód przedsiębiorców i stworzył z Adrianem serie eksperckie na temat marketingu i reklam.

Kilka słów ode mnie: Dzięki Arturowi poznałem podstawy copywritingu i nauczyłem się tworzyć reklamy na Facebooku i Instagramie. Poznałem te systemy reklamowe od podstaw, a wiedza mimo zmian w tych systemach pozostaje aktualna.

Złap Artura na Insta.

Kamilka Kruk i Marcin Osman – OSMPower

Marcin Osman i Kamila Kruk

Ten duet poznałem dość późno, ale jak tylko się o Nich dowiedziałem, to zacząłem obserwować w social mediach. Kamila i Marcin stworzyli wydawnictwo książek, których nie znajdziesz w popularnych księgarniach jak empik. Wydają amerykańskie bestsellery na naszym Polskim rynku.

Ponadto Kamila i Marcin stworzyli platformę ze swoimi kursami online i dodatkowymi materiałami do sprzedawanych książek – osmmasters. Zacznij od ich darmowych materiałów na YouTube i instagramie.

Kilka słów ode mnie: Nie ukrywam, że szybko przekonałem się do ich produktów i ich wiedzy. Korzystam jak tylko mogę – posiadam już kilka książek z księgozbioru OSMPower i nie są one ostatnie. Jestem również szczęśliwym posiadaczem dostępu do wszystkich kursów na ich platformie i sukcesywnie je przerabiam. Od Marcina wciąż się uczę, ale dzięki niemu stworzyłem swój pierwszy e-book.

Szymon Negacz – Wise Group

Szymon Negacz

Z Szymonem wiele nas łączy bowiem, tak samo jak Szymon skończyłem studia informatyczne i nie jestem przekonany do kariery programisty. Szymon stworzył firmę, która zajmuje się konsultingiem sprzedaży w modelu abonamentowym – SellWise.

Szymon prowadzi podcast, który gorąco Ci polecam – Nowoczesna Sprzedaż i Marketing, w którym dzieli się wiedzą na temat sprzedaży i marketingu B2B. Ja do niego dotarłem poprzez poszukiwania informacji na temat dostępnych na rynku systemów CRM. Szymon jest autorem rankingów takich aplikacji.

Szymona możesz znaleźć również w przygodach przedsiębiorców. Razem z Adrianem stworzyli fantastyczne serie eksperckie na temat sprzedaży B2B.

Kilka słów ode mnie: Uwielbiam słuchać Szymona, mam za sobą już część odcinków jego podcastu, a wiedzę, która czasami wydaje się banalna, stosuje przy współpracach z moimi klientami. I wiesz co? Wskazówki, których Szymon udziela, działają!

Łap Szymona na Insta.

Bogusz Pękalski – Startup my way

Bogusz Pękalski

Z Boguszem również znajduję wspólne elementy bowiem, on również był (i chyba wciąż jest) programistą. Możesz kojarzyć go z kanału Biznes DZIŚ! na youtube czy chociażby jego własnego Startup My Way.

Bogusz stworzył takie aplikacje jak polisa w chmurze dla agentów ubezpieczeniowych, MailingR dla twórców internetowych, którzy chcą prowadzić płatny newsletter, tworzyć płatne społeczności lub sprzedawać produkty cyfrowe.

Ponadto uczy innych twórców jak zbudować własny SAAS w swoim newsletterze oraz kursach.

Kilka słów ode mnie: Bogusz nauczył mnie zdrowego podejścia w wytwarzaniu oprogramowania, ale wiele jego nauk można przenieść na każdy inny biznes. Dodatkowo zainspirował mnie do budowania listy mailowej.

Instagram Bogusza

Bartek Popiel – Liczy się wynik

Bartek Popiel

Bartek to niesamowicie energetyczna osoba, ale co najważniejsze tworzył i zarabiał w internecie, zanim stało się to popularne! Bartka znajdziesz przede wszystkim na Instagramie. Ale także możesz zapisać się do jego newslettera!

Pomaga on twórcom internetowym w tworzeniu dochodowych kampanii, produktów cyfrowych, ale też w swoich kursach uczy robić angażujące webinary i wiele więcej. Bartka produkty pomogły wygenerować miliony złotych jemu i jego klientom.

Kilka słów ode mnie: Bartek nauczył mnie tego jak ważne są rekomendacje, jak je pisać oraz jak o nie prosić. Pokazał mi fantastyczne podejście, które staram się wykorzystywać. Jakie? Bartek i jego zespół stawiają na to, by kursanci realizowali plan i działali. To właśnie jego klienci są jego portfolio. I tak samo jest ze mną i pewnie z Tobą.

Jakub Roskosz – jakubroskosz.com

Jakub Roskosz

Jakub znany jest w branży e-commerce, więc jeśli sprzedajesz online i nie znasz Jakuba, to zmień, to czym prędzej. Dlaczego? Kuba prowadzi i inwestuje w różne e-commerce. Ponadto stworzył kurs, pełen wiedzy na ten temat.

Dodatkowo prowadzi również newsletter pełen mięsa. Zapisz się, zanim będzie on płatny! Jeśli interesuje Cię społeczność, którą Jakub zapoczątkował, to zapraszam Cię na Facebooka, ale także na jego Instagrama. Znajdziesz tam wiele wskazówek, wielu specjalistów oraz ciekawe historie.

Kilka słów ode mnie: Dzięki Jakubowi i jego wiedzy zacząłem patrzeć inaczej na e-commerce. Czerpię pełnymi garściami z materiałów, które są udostępniane na jego grupie, ale też z jego newslettera. Jakub przekonał mnie, że tylko ciężką pracą mogę do czegoś dojść, a historie, które opisuje, tylko mnie w tym utwierdzają.

Paweł Tkaczyk – paweltkaczyk.com

Paweł Tkaczyk

Paweł to batman marketingu, prowadzi firmę, która pomoże Twojej marce – Midea. Współpracował z wielkimi firmami jak HBO, napisał takie książki jak: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja”, „Narratologia”. Prowadzi warsztaty dla firm, ale też tworzy wiele ciekawych i przydatnych treści na Instagramie czy na blogu.

Pawła spotkasz na rozmaitych konferencjach Marketingowych jak np.: Golden Marketing Conference czy I love Marketing. Jego prelekcje są wyśmienite, więc jeśli nigdy ich nie widziałeś, to wiele Cię ominęło!

Ponadto w kwietniu 2022 Paweł stworzył społeczność dla marketingowców, do której możesz dołączyć – Yggdrasil. Paweł też do niedawna regularnie wysyłał newsletter, do którego Cię również zapraszam.

Kilka słów ode mnie: Od Pawła nauczyłem się bardzo dużo o brandingu, tworzeniu produktów i marce osobistej, ale także o storytellingu. Jego blog to skarbnica rozmaitej wiedzy.

Podsumowanie

Tak przedstawia się lista osób, które obserwuje na codzień, obserwuje ich działania, ale także ich biznesy (niektóre nawet od środka). Brakowało mi takiej listy gdy ja szukałem inspiracji, mentorów i osób, od których mogę się uczyć.

Jeśli uważasz tę listę za wartościową, to podziel się nią z innymi!

Dołącz do mojego newslettera i odbierz checklistę landing page! Dzięki tej liście kontrolnej żaden ważny element nie zniweczy Twojej kampanii!

Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Webly Mate Sp. z o.o., NIP: 8272331034 w celu wysyłania newslettera, czyli informacji o produktach blogowych, usługach, nowościach czy promocjach zgodnie z polityką prywatności. Zgodę tę możesz w każdej chwili cofnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *