Jaką wtyczkę wykorzystać do wystawiania faktur w sklepie na WooCommerce?

Jeśli chcesz stworzyć swój sklep internetowy czy też już go prowadzisz i chcesz zautomatyzować proces wystawiania faktur, to może się okazać, że będzie to spore wyzwanie.

WooCommerce domyślnie nie wspiera wystawiania faktur woocommerce. Należy w tym celu zainstalować dodatkową wtyczkę. W tym artykule chciałbym Ci pokazać różne rozwiązania, które pozwolą Ci automatycznie przesyłać faktury do Twoich klientów.

Wystawianie faktur w panelu WordPress

Jednym z rozwiązań jest wystawianie faktur WordPress bezpośrednio w panelu WordPress. Są one wtedy dostępne do pobrania w panelu WordPress oraz wysyłane automatycznie do klientów.

Jednym z takich rozwiązań jest wtyczka Flexible Invoices czy PDF Invoices.

Na rynku wtyczek znajdziesz również wiele darmowych wtyczek jak:

  • Sprout Invoices
  • Sliced Invoices
  • PDF invoices and packing slips

Zalety wystawiania wtyczek w panelu WordPress

  • faktury w jednym miejscu
  • prosta edycja / usuwanie i korygowanie faktur
  • niestandardowe szablony faktur
  • faktury WooCommerce PRO: zaawansowane szablony faktur, integracja z zewnętrznymi systemami księgowymi, automatyzacja wysyłki faktur i raportów do biura rachunkowego, zaawansowane raporty faktur, zgodność z przepisami UE, brak miesięcznych opłat abonamentowych, możliwość wystawiania faktur niezwiązanych ze sprzedażą WooCommerce

Wystawianie faktur przez zewnętrzne aplikacje

Na rynku jednak jest dostępne wiele rozwiązań do wysyłki faktur VAT za pomocą dodatkowych narzędzi. Często służą one jako CRM, magazyn czy też po prostu jedno rozwiązanie do wysyłki faktur dla wielu sklepów / platform e-commerce.

wystawianie faktur w woocommerce przez fakturownie

Fakturownia – wystawianie faktur w sklepie WooCommerce

Jednym z popularnych rozwiązań jest aplikacja fakturownia, która pozwala na tworzenie faktur WooCommerce oraz zintegrować API WordPress ze swoim panelem. Dzięki temu klienci mogą otrzymywać automatycznie fakturę na maila prosto z panelu fakturowni.

Chcesz wykonać dwustroną integrację z fakturownią? Skorzystaj z wtyczki do zintegrowania sklepu z fakturownią.

Zobacz poradnik integracji fakturowni i Woocommerce

wystawianie w sklepie faktur przez ifirme

Ifirma – aplikacja SAAS do wystawiania faktur ze sklepu WooCommerce

Jedną z moich ulubionych aplikacji, z których korzystam jest ifirma. Aplikacja jest tak popularna, że większość platform pozwala na integracje z nią.

Ifirma pozwala zintegrować się z API WooCommerce szybko i sprawnie. Wystarczy, że dodasz pole NIP do swojego formularza zamówienia i wskażesz jego meta nazwę w panelu ifirmy.

Chcesz wykonać dwustronną integrację z ifirmą lub potrzebujesz więcej możliwości dostosowania jej? Wykorzystaj integrację od wpdesk z ifirma.

Zobacz poradnik integracji ifirmy i woocommerce

Automatyczne wystawianie faktur w sklepie WooCommerce

W dobie cyfrowej rewolucji, automatyzacja procesów biznesowych stała się jednym z kluczowych elementów efektywnego zarządzania biznesem. Wśród tych procesów, fakturacja online jest jednym z najistotniejszych elementów, szczególnie dla właścicieli sklepów internetowych. Jednym z narzędzi pozwalających na to jest fakturownia.

Fakturownia to wysoce elastyczny i łatwy w obsłudze system, który ułatwia automatyczne wystawianie faktur i wysyłanie ich do klientów. Integracja WooCommerce z Fakturownią jest prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej.

To, co jest naprawdę atrakcyjne w integracji WooCommerce z Fakturownią, to fakt, że możemy dostosować proces wystawiania faktur do indywidualnych potrzeb naszego biznesu. Oznacza to, że możemy zdecydować, kiedy faktura zostanie automatycznie wystawiona – na przykład po złożeniu zamówienia przez klienta, czy po jego wysyłce. Dodatkowo, dzięki płatnym wtyczkom do faktur WooCommerce, możemy wystawiać zaawansowane dokumenty finansowe, takie jak faktury proforma, faktury korygujące czy faktury VAT-marża.

Jeśli chodzi o tworzenie automatyzacji, mamy kilka opcji. Po pierwsze, możemy skorzystać z narzędzi Make lub Zapier, które są wyjątkowo pomocne w automatyzacji różnych procesów biznesowych.

Make to platforma, która pozwala na tworzenie procesów automatyzacyjnych bez konieczności kodowania dzięki wielu integracjom, podczas gdy Zapier to narzędzie, które integruje się z wieloma różnymi platformami i aplikacjami, w tym WooCommerce czy poprzez api z Fakturownią.

Wystarczy stworzyć odpowiednie „triggery” i „akcje” w tych narzędziach, aby stworzyć pełny łańcuch automatyzacji, który skomunikuje Twoje sklepy WooCommerce z Fakturownią. To może obejmować takie procesy jak automatyczne wystawianie faktur po otrzymaniu płatności, wysyłanie faktur do klientów przez e-mail, czy aktualizowanie stanów magazynowych po sprzedaży produktu.

Potrzebujesz pomocy z automatycznym wystawianiem faktur w WooCommerce? Napisz do mnie, a wraz z moimi partnerami zajmiemy się stworzeniem automatyzacji dla Ciebie!

Inne aplikacje SAAS do wystawiania faktur

Możesz również zintegrować inne aplikacje ze swoim sklepem WooCommerce np.:

Pamiętaj, że jeśli Twoja aplikacja korzysta z API, to możesz zautomatyzować wystawianie faktur np.: za pomocą narzędzi make lub zapier. Wystarczy wysyłanie informacji o zamówieniu na webhook. Dodatkowo, płatne wtyczki oferują szerszy zakres funkcji, umożliwiając wystawianie bardziej zaawansowanych faktur, takich jak faktury proforma, faktury korygujące czy faktury VAT marża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *