W dzisiejszych czasach dostępność i wygoda są kluczowe dla sukcesu każdej działalności. W branży usług konsultingowych, czy też branży turystycznej, szybka i łatwa rezerwacja to klucz do zwiększenia liczby klientów i zwiększenia sprzedaży.

Właśnie dlatego w tym wpisie pokażę Ci jak zautomatyzować sprzedaż konsultacji i rezerwacji za pomocą platformy WordPress. Zobaczysz, jak łatwo i szybko możesz umożliwić swoim klientom rezerwację w dogodnym dla nich terminie, bez konieczności kontaktu z Tobą.

W tym artykule przedstawię Ci wtyczki oraz narzędzia SAAS, które pozwolą Ci sprzedawać konsultacje i rezerwacje na różne sposoby.

Jak sprzedawać konsultacje i rezerwacje w sposób zautomatyzowany na WordPress?

Właściciele stron, którzy wykorzystują w swojej działalności WordPress’a, raczej nie chcą się z nim rozstawać na rzecz zewnętrznych narzędzi. I ja to doskonale rozumiem.

Dlatego przedstawię Ci kilka rozwiązań, które pozwolą Ci sprzedawać konsultacje / rezerwacje za pomocą sklepu na WordPress. Jak pewnie się domyślasz, w tym celu będziesz potrzebować dodatkowej wtyczki.

Sprzedaż konsultacji i rezerwacji przez WooCommerce

Jak się pewnie domyślasz jednym z popularnych rozwiązań do sprzedaży w ogóle jest WooCommerce. Jest to wtyczka, która dodaje do Twojej strony moduł sklepu internetowego, w którym możesz zarządzać produktami, klientami, płatnościami, czy nawet magazynem.

Jednakże czy WooCommerce sprawdzi się do sprzedaży konsultacji i rezerwacji? Niestety bez własnych modyfikacji możesz jedynie przyjmować płatności i zamówienia, ale informować o dostępnych terminach musisz manualnie.

Jeśli nie zależy Ci, by klient mógł wybrać termin od razu za pomocą kalendarza, to tego typu rozwiązanie powinno być dla Ciebie wystarczające. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się, gdy z Twoich konsultacji nie korzysta wiele osób, a Twój kalendarz nie jest zapełniony.

Dodatkowo to rozwiązanie nie wymaga inwestycji w licencje płatnych wtyczek.

Sprzedaż konsultacji i rezerwacji poprzez formularze na WordPress

Kolejnym dość popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie połączenia wtyczek do formularzy z bramką płatności. Zobacz mój wpis o popularnych wtyczkach do tworzenia zaawansowanych formularzy.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wtyczka WPForms, która pozwala na utworzenie formularza na potrzebne dane do umówienia się, przedstawia kwotę i pozwala na przekierowanie do bramki płatności Stripe czy Paypal.

Wtyczek o tego typu funkcjach znajdziesz całkiem sporo, są to przede wszystkim:

 • WpForms
 • GravityForms
 • EverestForms
 • i inne…

Sprzedaż konsultacji i rezerwacji przez dedykowane wtyczki na WordPress

Poprzednie propozycje to tylko półśrodki, które nie pozwalają na w pełni zautomatyzowaną sprzedaż konsultacji czy rezerwacji na konkretne terminy.

Mówiąc „w pełni zautomatyzowana sprzedaż”, mam na myśli:

 • możliwość wybrania harmonogramu Twoich konsultacji,
 • możliwość wybrania przez klienta konkretnego slotu (dnia i godziny konsultacji / rezerwacji)
 • cały system powiadomień
 • możliwość opłacenia zamówienia
 • możliwość wystawienia faktury
 • i wiele więcej…

Takie wtyczki realizują konkretne działania dla konkretnej niszy. Jednym z uniwersalnych rozwiązań jest płatna wtyczka WPAmelia, która sprawdzi się w wielu branżach do wielu zastosowań.

Wtyczka pozwala na wspomniane wyżej zastosowania, ale też pozwala na tworzenie bardziej rozbudowanych portali dla:

 • firm konsultingowych z różnymi oddziałami i różnymi pracownikami
 • barberów, fryzjerów i usług beuty

Jeśli interesuje Cię ta wtyczka, to możesz skorzystać z mojego kodu rabatowego: TENODWORDPRESSA10

Zobacz wszystkie możliwości WpAmelia.

Sprzedaż konsultacji online przez narzędzia SAAS

Zawsze jest też inna opcja. I w tym przypadku są nią aplikacje SAAS, które służą do umawiania spotkań online za pieniądze. Nie wszystkie zintegrują się z popularnymi polskimi bramkami płatności, ale wszystkie integrują się ze Stripe, który umożliwia obsługę polskich płatności.

Rozwiązania SAAS mają to do siebie, że zawsze jest się zależnym od kogoś z zewnątrz. Jednakże warto je rozważyć, gdyż w porównaniu do licencji na WpAmelia są po prostu tańsze.

Do najbardziej popularnych na rynku rozwiązań do sprzedaży konsultacji online należą takie SAAS’y jak:

 • Zencal – to popularne rozwiązanie pochodzące z naszego polskiego podwórka. Umożliwia integracje z kalendarzami Google, Outlook, icloud. Integruje się z takimi pośrednikami płatności jak: stripe, przelewy24, Payu, Paypal, tpay. Można połączyć aplikacje z narzędziami do faktur jak ifirma, fakturownia i infakt, czy też CRM od Hubspot.
 • Calendly – to jedna z najbardziej popularnych aplikacji tego typu na świecie. Jest dostępne w kilku planach, pozwala tworzyć wiele typów spotkań, podłączać wiele kalendarzy a na pobieranie opłat pozwala dopiero od pakietu proffesional. Podobnie jest z większością funkcji.
 • TidyCal – to międzynarodowa, dobra alternatywa dla Calendly. I co ciekawe, jest dostępna w wersji lifetime na appsumo.

Jakie narzędzie do sprzedaży konsultacji online wybrać?

Jak widzisz, na rynku znajdziesz wiele różnych narzędzi, które możesz hostować na swoim WordPressie, czy też takie, które dostępne są jako SAAS. Każde z nich ma swoje zalety i wady, ale też pozwala korzystać z różnych funkcji.

Dlatego mam kilka sugestii.

Wybierz narzędzie do sprzedaży konsultacji na Twoim WordPress, jeśli:

 • po prostu lubisz mieć wszystko w jednym miejscu – czyli na swojej stronie
 • chcesz unikać logotypów obcych firm
 • chcesz by wszystkie dane były w jednej bazie, a nie u zewnętrznych operatorów

Wybierz narzędzie SAAS do sprzedaży konsultacji, jeśli:

 • nie masz jeszcze swojego sklepu, ani strony
 • nie chcesz przejmować się, czy Twój sklep lub strona są dostępne i czy można kupić konsultacje
 • akceptujesz obcy branding w sprzedaży swoich usług

To jakie narzędzie wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *